http://impact-est.ro/wp-content/uploads/anunt-nou.jpg
logoImpact EST anul XXIII – 2026, nr. 1070 - 09.08.2026

Ca urmare a apariţiei în spaţiul public a unor informaţii eronate în legătură cu accesul la bazele sportive ale municipalităţii, Primăria municipiului Galaţi informează că tarifele de acces, aprobate prin hotărâre a Consiliului Local, au fost percepute în baza şi cu respectarea legislaţiei în vigoare. Şi nu se pune problema dublării tarifelor, aşa cum se vehiculează în spaţiul public cu scopul dezinformării şi instigării sportivilor şi iubitorilor de sport! Nu se pune problema nici a interzicerii accesului cluburilor în aceste baze sportive.
Menţionăm că, potrivit legii, nu se mai pot acorda gratuităţi decât asociaţiilor şi fundaţiilor de utilitate publică, lucru discutat şi înţeles inclusiv de către reprezentanţii cluburilor sportive, cu care municipalitatea are un dialog permanent.
În context, trebuie ţinut cont de necesitatea întreţinerii acestor baze şi de cheltuielile pe care le generează utilizarea lor de către cluburi. Primăria municipiului Galaţi şi Consiliul Local susţin şi încurajează sportul gălăţean, inclusiv prin finanţarea cluburilor sportive.

Biroul de presă al Primăriei municipiului Galaţi 21 - ianuarie - 2022

Lasa un raspuns


http://impact-est.ro/wp-content/uploads/Main_Logotype_Galati.jpg

Georgescu este cel d

Încerc să pricep. Să presupunem că aveți dreptate și Georgescu ...

Scrâșnind în pumn

Poezia n-are treabă cu minimalismul. Nici cu feminismul. Urăște, profund, ...

El Camino de Arsenie

România analizează posibilitatea de a dezvolta un sistem de rute ...

În timp ce mă uita

Christopher Nolan a ratat o mare oportunitate de a crea ...

De ce centrala nucle

Stația de pompare a apei pentru răcire de la Kozlodui ...