Directorul executiv al Asociaţiei Daţi-mi România înapoi, Zîna Domintean, a găsit punctul slab al corporaţiei (Chevron) în pânda oraganizată la Pungeşti Reporter: Bătălia gazului de şist se face cu manevre aproape militare. Pe câmpurile de luptă de la Pungeşti se adună activiştii, se trage cu referendumuri şi se fac atacuri în contencios. Nişte gălăţeni participă şi la fundamentarea Mişcării de Rezistenţă de la Pungeşti? Zîna Domintean: Da, sunt printre iniţiatori. Mişcarea de opoziţie la excesele corporatiste acolo s-a fondat, […]






























